Porady łazienkowe

Jaka umywalka do małej łazienki?

1920

Wiele osób sądzi, że mała łazienka daje ograniczone możliwości aranżacyjne. Nic bardziej mylnego! Małą przestrzeń można zaaranżować w sposób estetyczny, praktyczny i komfortowy, wystarczy znać kilka trików aranżacyjnych. W związku z tym, że ceramika jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej łazienki, sprawdźmy, jaka umywalka sprawdzi się najlepiej w małej łazience.

Wymiary umywalki do małej łazienki

Niewątpliwie umywalka powinna być proporcjonalnie dopasowana do wielkości wnętrza. Dostępne są umywalki w wersji mini o szerokości 30 cm oraz te bardziej standardowe – 45, 50, 50 czy 60 cm. Najmniejsze modele dedykowane są głównie pomieszczeniom z WC. A więc tam, gdzie po prostu nie ma konieczności montowania dużych umywalek. Wybierając umywalkę do małej łazienki, musimy pamiętać, że będzie ona służyć również innym czynnościom higienicznym niż mycie rąk. Do małej łazienki z prysznicem czy wanną polecamy umywalki o rozmiarach 45 – 50 cm szerokości. Pozwoli to na komfortowe użytkowanie produktu i nie zaburzy przestrzeni wnętrza.

Rodzaj umywalki do małej łazienki

Warto pamiętać, że mała przestrzeń kieruje się swoimi prawami. Nie każda więc umywalka będzie pasowała do małej łazienki. Dostępne są różne rodzaje umywalek i tak możemy wyróżnić między innymi:

  • Umywalki blatowe – Umywalkę wpuszcza się bezpośrednio w blat. Wygląda to bardzo estetyczne, jak i jest bardzo praktyczne. Blat wokół umywalki z powodzeniem można wykorzystać do przechowywania różnego rodzaju kosmetyków oraz akcesoriów łazienkowych.
  • Umywalki nablatowe — Model ten montuje się bezpośrednio na blacie czy szafce meblowej. Charakteryzuje się efektownym wyglądem.
  • Umywalki podblatowe — Zamiennie nazywane wpuszczanymi. Montuje się je od spodu, nie mają rantu.  Konieczne jest odpowiednie dobranie blatu.
  • Umywalki wiszące — Inaczej przyścienne. Mają niewielkie wymiary, łatwo je zamontować i dlatego idealnie nadają się do małych łazienek.
  • Umywalki wolnostojące — Montuje się je na postumencie. Ze względu na swój charakter najlepiej będą wyglądać w większych przestrzeniach łazienkowych.

Jaka umywalka do małej łazienki będzie najlepsza? Polecane modele umywalka nablatowa

Godnym polecenia produktem jest między innymi umywalka nablatowa Duravit Vero. Ten model zachwyca swoją lekkością i zgrabnością. Jej wymiary to 50 x 38 cm, dzięki  temu z powodzeniem można ją w pomieszczeniu o małym metrażu. Wykonana została z wysokiej jakości ceramiki, dzięki czemu jest jednolicie biała oraz bardzo wytrzymała.

Kolejna propozycja to umywalka nablatowa Duravit Foster, posiadająca estetyczny, zaokrąglony kształt. Charakteryzuje się wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju drobne zarysowania czy uszkodzenia. Dzięki szlifowaniu powierzchnia umywalki jest niezwykle gładka i łatwa w utrzymaniu w czystości.

Bardzo stylowo prezentuje się umywalka nablatowa Simas Flow owalna. Sprawdzi się świetnie w łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznym oraz nowoczesnym. Wymiary 52 × 32 cm, pozwalają na wygodne z niej korzystanie podczas codziennych czynności higienicznych.

Z kolei umywalka nablatowa Duravit Durastyle ma charakterystyczny prostokątny kształt. Z miskami WC i bidetami o geometrycznych liniach będzie tworzyła zgrany komplet urzekający swoją elegancją i prostotą.  Geometria w tym modelu jest wyraźnie zaakcentowana, co sprawia, że produkt jest wygodny  użytkowaniu.

Na uwagę zasługuje również umywalka nablatowa Duravit Vero. To kolejny produkt znanej i cenionej marki Duravit. Innowacyjny wygląd wyróżnia się elegancją i dekoracyjną oszczędnością. Kwadratowa niecka zapewnia wygodną eksploatację. Produkt posiada gotowy otwór pod baterię.