Porady łazienkowe

Czarna armatura łazienkowa – prostota i funkcjonalność

czarne baterie

Do niedawna w polskich łazienkach królowała tylko srebrna, chromowana armatura. I choć za jej wyborem nadal przemawia przyzwyczajenie, zalety użytkowe i łatwa dostępność wielu modeli, coraz to więcej osób urządzając swoje wnętrze, decyduje się na czarną armaturę. Czarna armatura łazienkowa stanowi odskocznię od tradycyjnych rozwiązań, sprawiając, że wnętrze wygląda oryginalnie i modnie. Starannie dobrana zachwyca oryginalnym designem, świetnie komponując się z całym wnętrzem.

Potencjał czarnej armatury łazienkowej

Czarne baterie łazienkowe sprawdzą się idealnie we wnętrzu, w którym brakuje zdecydowanego akcentu kolorystycznego. Czerń w prosty sposób potrafi odmienić łazienkę. Już od dawna była uważana za synonim elegancji i prostoty.

Czarna armatura jest strzałem w dziesiątkę, w sytuacji gdy chcemy zerwać z trendem nudnej łazienki z tradycyjnym wzornictwem. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach o minimalistycznym charakterze. Projektanci uwielbiają ją w loftowych, rustykalnych czy eklektycznych łazienkach, na tle surowego drewna oraz betonu. Czarne dodatki doskonale podkreślają naturalne piękno kamienia, a zestawione z białą wanną czy umywalką, stanowią klasyczne i ponadczasowe połączenie, obok którego trudno przejść obojętnie.

Jeśli decydujemy się na czarną armaturę, musimy pamiętać, aby kolor płytek nie przytłaczał dodatków. Najlepiej sprawdzi się jasna kolorystyka, która będzie stanowiła kontrast dla całej aranżacji.

czarne baterie
Czarne baterie łazienkowe firmy Kludi, serii Balance.

Gdzie będzie pasowała czarna armatura?

Nie ma tak naprawdę jednego uniwersalnego rozwiązania aranżacyjnego z czarną armaturą w roli głównej.

Dużą popularnością cieszą się baterie umywalkowe, natryskowe, wannowe czy montowane pod tynkiem. Generalnie najlepiej prezentują się produkty, pochodzące z tej samej serii. Czarne baterie łazienkowe idealnie sprawdzą się zarówno w małej, jak i dużej łazience. To rozwiązanie jest uniwersalne bez względu na wielkość przestrzeni, jaką dysponujemy. Czarne akcenty w postaci armatury w połączeniu z bielą ceramiki, będą z pewnością przyciągały wzrok. Czerń będzie wyglądała bardzo efektownie na tle kontrastowych barw.

Wbrew opiniom takie dodatki nie zmniejszą optycznie wnętrza. Z takim efektem możemy się spotkać jedynie w sytuacji, gdy wybieramy ciemną kolorystykę mebli czy płytek.

Zawsze, gdy nie jesteśmy pewni, czy dane połączenie dobrze się sprawdzi w naszej łazience, możemy skorzystać z usług projektanta.

kludibalanceblack2
Czarne baterie umywalkowe oraz bateria wannowa, wolnostojąca firmy Kludi, seria Balance.
kludibalanceblack3
Czarne baterie umywalkowe firmy Kludi, seria Balance.

Zanim kupimy czarną armaturę

Decydując się na czarne baterie łazienkowe, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jedną z nich jest czyszczenie. Niestety nie wynaleziono jeszcze armatury, która byłaby odporna na zabrudzenia. Czarne baterie brudzą się dokładnie tak samo, jak te chromowane. Wybierając jednak najlepsze marki, możemy być pewni, że produkty zastały pokryte powłoką ułatwiającą czyszczenie, co z pewnością ograniczy powstawanie osadów czy zacieków. Podczas czyszczenia, podobnie jak w przypadku armatury chromowanej, nie należy używać środków czyszczących zawierających elementy ścierne. Mogłyby one porysować delikatną powierzchnię.

Decydują się na czarne baterie łazienkowe, nie możemy skupiać się jedynie na ich walorach dekoracyjnych. Armatura to nie tylko stylowy dodatek do modnego projektu. Warto zwrócić uwagę na parametry techniczne danego produktu oraz zastosowane dodatkowe rozwiązania. Koniecznie zapytajmy sprzedawcę o wytrzymałość oraz jakość zastosowanego materiału.

Wybierz swoją czarną armaturę łazienkową.